Нога Акінфєєва, рука Марадони і голова Зідана: поворотні моменти в історії футболу

1. нога Акінфєєва
  2. "Рука Бога"
  3. голова Зідана
  4. Помилка Філімонова
  5. Незабитий пенальті Роберто Баджо
  6. Симуляція Симеона і червона картка Бекхему

"Золота нога Акінфєєва", - чується на кожній вулиці кожного міста країни після матчу нашої збірної з Іспанією. Вперше в історії Росія вийшла в чвертьфінал чемпіонату світу з футболу, і Ігор Акінфєєв тепер - національний герой. Але в світовому масштабі його подвиг - далеко не перший. Про інших футбольних звершеннях, що перевернули історії збірних і цілих країн, розповість портал Москва 24. Золота нога Акінфєєва, - чується на кожній вулиці кожного міста країни після матчу нашої збірної з Іспанією

нога Акінфєєва

Отже, та сама "нога", що породила в інтернеті мільйон карикатур: від бронзового зліпка на п'єдесталі, встановленому на Червоній площі, до німба над цією самою ногою, спрямованою в небо. Вчорашня напружена гра між Росією та Іспанією не змогла виявити переможця в основний час (1: 1), два додаткові тайми теж не допомогли. Все вирішила серія пенальті, в якій Акінфєєв феєрично відбив два удари (і це крім восьми відбитих м'ячів під час самого матчу). А чудовий трюк з високо піднятою ногою проти нападника Яго аспасиев назавжди увійшов в історію російського футболу.

YouTube / Олександр Братик

"Рука Бога"

Найвідоміший гол, мабуть, найвідомішого футболіста планети. І незабутній момент в матчі збірних Аргентини та Англії в чвертьфіналі чемпіонату світу 1986 року в Мехіко. Марадона зробив діагональний пас на нападника Хорхе Вальдано і попрямував ближче до воріт, в цей момент м'яч відскочив від ноги англійського півзахисника Стіва Ходжа в сторону штрафний, і легендарний футболіст кулаком забив м'яч у ворота.

Незважаючи на явне порушення правил, гол був зарахований. А сам автор після гри заявив, що м'яч був забитий "рукою бога". У цьому ж матчі Марадона, обійшовши з м'ячем половину команди супротивників, забив ще феноменальний гол у ворота Англії, який пізніше за опитуванням уболівальників був названий "Голом століття". Завдяки Дієго Марадоні Аргентина виграла у Англії з рахунком 2: 1 і через два матчі вдруге стала чемпіоном світу.

YouTube / ClassicEngland

голова Зідана

Хто б міг подумати, що кар'єра французького футболіста, тричі визнаного кращим в світі (в 1998, 2000 і 2003 роках), закінчиться червоною карткою в фіналі ЧС-2006 в Берліні. За рахунку 1: 1 на 110 хвилині гри італійський захисник Марко Матерацці щось вигукнув в спину Зідана, той не витримав, розвернувся і різко вдарив Матерацці головою в груди. Удар був настільки сильний, що італійський футболіст впав на землю. За це Зідан був видалений з поля, а Франція, втративши свого кращого гравця, через 10 хвилин не змогла вистояти в серії пенальті і віддала трофей італійцям.

YouTube / MaxSON TV 3

Помилка Філімонова

Цей матч в жовтні 1999 року російські вболівальники згадують досі. Футбольний поєдинок між збірними Росії та України мав визначити команду, яка поїде на чемпіонат Європи-2000. Росії потрібна була тільки перемога - в разі нічиєї за кількістю очок вона не виходила з відбіркової групи. Але трапилася саме нічия. Єдиний гол команди України вийшов абсолютно безглуздо. Багато в чому з вини воротаря Олександра Філімонова, за рік до цього визнаного кращим воротарем країни. Намагаючись спіймати м'яч після удару українського форварда Андрія Шевченка, Філімонов зробив дурну помилку і буквально влетів з м'ячем в свої ж ворота. Таким чином, Росія не пройшла в Євро-2000, а наші вболівальники ще довго не могли пробачити коханому
воротареві цей промах.

YouTube / Igraceism

Незабитий пенальті Роберто Баджо

Один з кращих бомбардирів Італії, Роберто Баджо, забивав голи аж в трьох чемпіонатах світу. Але, незважаючи на всі заслуги, багато вболівальників згадують його лише по втрачену можливість забити пенальті на фіналі чемпіонату світу в 1994 році. В той момент Італія була в одному кроці від перемоги, трибуни завмерли в очікуванні пенальті, який Роберто повинен був забити в бразильські ворота. Але трапився промах, і м'яч полетів вище воріт. До величезного розчарування для італійців кубок поїхав до Бразилії.

YouTube / Навколо футболу

Симуляція Симеона і червона картка Бекхему

Відносини Аргентини з Англією ніколи не були теплими. Політична боротьба країн за Фолклендські острови через 200 років переросла в протистояння на футбольному полі. На чемпіонаті світу 1998 року в другому таймі за рахунку 2: 2 аргентинський півзахисник Дієго Сімеоне штовхнув Девіда Бекхема, а той у відповідь поставив йому підніжку. Дієго впав на землю з дикими криками від болю, які були очевидною симуляцією. Але на рішення суддів це ніяк не вплинуло: Симеона отримав жовту картку, а Бекхема відправили з поля з червоною. У відсутності важливого гравця Англія зазнала поразки з рахунком 4: 3.